Pedagog, nauczyciel, doradca, terapeuta w sytuacji zróżnicowania kulturowego
Wydarzenie, rozpoczyna się 07-04-2016
Zakład Pedeutologii oraz Zakład Poradnictwa Społecznego przy współpracy z Kołem Naukowym Edukacji Międzykulturowej oraz Studenckim Kołem Naukowym Poradnictwa Społecznego „po-Moc” zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Pedagog, nauczyciel, doradca, terapeuta w sytuacji zróżnicowania kulturowego”, która odbędzie się 7 kwietnia 2016 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Prof. zw. dr hab. Zbyszko Melosik – Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, Polskie Towarzystwo Pedagogiczne oraz Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Międzykulturowej.

Odbiorcami konferencji będą przedstawiciele środowisk akademickich: pedagogów, psychologów, socjologów, politologów, kulturoznawców, antropologów oraz innych reprezentantów dyscyplin społecznych i humanistycznych zainteresowanych problematyką naukowego spotkania, a także osoby pracujące na co dzień z osobami odmiennymi kulturowo np. przedstawiciele placówek oświatowych czy działacze społeczni.

Wyrażamy głęboką nadzieję, iż zaprezentowane w trakcie wystąpień teoretyczne analizy zagadnień, wyniki empirycznych dociekań, egzemplifikacje tzw. dobrych praktyk, a także dyrektywy kierowane do osób pracujących na co dzień z imigrantami, uchodźcami, repatriantami oraz członkami mniejszości narodowych i etnicznych umożliwią wielopłaszczyznową i interdyscyplinarną refleksję, dyskusję oraz wymianę doświadczeń i poglądów na temat funkcjonowania nauczyciela, pedagoga, doradcy i terapeuty w sytuacji zróżnicowania kulturowego.

Zgłoszenia należy przesłać do 31 stycznia 2016 r. Szczegółowe informacje oraz karta rejestracyjna znajdują się na stronie internetowej: www.konferencjawse.amu.edu.pl oraz pod adresem e-mail: konferencja.wse@amu.edu.pl.

Informację wprowadził/a: Michał Nowicki