Udział pracowników i studentów Wydziału Prawa i Administracji w międzynarodowym sympozjum
Wiadomość, opublikowana 19-04-2017

Pracownicy i studenci Wydziału Prawa i Administracji na Second International Symposium on Gender, Law and Constitutions w Waszyngtonie, The United States Institute of Peace, Washington, D.C.

W dniach 12-13 kwietnia 2017 r. w Waszyngtonie odbyło się 2. Międzynarodowe Sympozjum  poświęcone równości płci, prawu i konstytucjom (Second International Symposium on Gender, Law and Constitutions) zorganizowane przez agendę Organizacji Narodów Zjednoczonych – UN Women i the United States Institute of Peace w ramach projektu badawczego Global Gender Equality Constitutional Database, do którego Wydział Prawa i Administracji UAM został zaproszony jako jedyny z Polski. Koordynatorem projektu jest dr Julia Wojnowska-Radzińska z Katedry Prawa Konstytucyjnego. Podczas sympozjum studenci Wydziału Prawa i Administracji pod opieką dr Julii Wojnowskiej-Radzińskiej zaprezentowali wyniki badań poświęconych konstytucyjnej zasadzie równego traktowania kobiet i mężczyzn.  Lista uczestników znajduje się w załączeniu.

Informację wprowadził/a: Krzysztof Żok