Zmarł prof. zw. dr hab. Gerard Labuda
Wiadomość, opublikowana 01-10-2010

prof. Gerard Labuda, fot. Maciej Męczyński Życie Uniwersyteckie1 października 2010 r. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i cała nauka polska poniosły olbrzymią stratę. Nasza akademicka społeczność pogrążyła się w żałobie na wieść o śmierci prof. zw. dr  hab. Gerarda Labudy, wybitnego uczonego w dziedzinie historii średniowiecznej, wychowawcy wielu pokoleń polskiej młodzieży i wieloletniego Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Msza św. w kościele oo. Dominikanów – 8 października br. (piątek), godz. 9.00
Żałobne posiedzenie Senatu UAM poświęcone uczczeniu pamięci zmarłego – 8 października br. (piątek), godz. 11.00, Aula Uniwersytecka
Pogrzeb Profesora Gerarda Labudy – 9 października br. (sobota), godz. 11.00 w Luzinie koło Wejherowa

W osobie Pana Profesora utraciliśmy nie tylko znakomity autorytet naukowy, ale przede wszystkim wielkiego przyjaciela Poznania i Polski. Profesor Gerard Labuda, doktor honoris causa sześciu polskich uczelni, na zawsze pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci jako człowiek bezgranicznie miłujący naukę, prawy, szlachetny i niezwykle skromny.

Rodzinie, Najbliższym oraz Przyjaciołom, których ta śmierć najbardziej dotknęła, składamy wyrazy szczerego współczucia.

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek