Zainaugurowaliśmy rok akademicki 2012/2013
Wiadomość, opublikowana 03-10-2012
Tradycyjnie, 1 października 2012 r., Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zainaugurował kolejny rok akademicki 2012/2013. Podczas uroczystości w Auli Uniwersyteckiej, w obecności znamienitych gości, władze rektorskie dokonały uroczystego aktu immatrykulacji studentów I roku studiów – przedstawicieli wszystkich wydziałów Uniwersytetu oraz reprezentanta Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych, siedmioro absolwentów otrzymało Medale „Za wybitne osiągnięcia w nauce i wyróżniający udział w życiu Uniwersytetu”, a studentka Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych została laureatką nagrody dla najlepszego studenta sportowca w roku akademickim 2011/2012. Jednym z najdonioślejszych momentów ceremonii było wręczenie  medalu „Palmae Universitatis Studiorum Posnaniensis” Panu Profesorowi Zbigniewowi Jasiewiczowi - zasłużonemu i wybitnemu etnologowi, wielce cenionemu w krajowym i międzynarodowym środowisku naukowym. Uroczystość inauguracyjną uświetniły wystąpienia szacownych gości: Profesora Jacka Gulińskiego – podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Piotra Florka – wojewody wielkopolskiego oraz dr. Guntera Pleugera, Prezydenta Uniwersytetu Europejskiego Viadrina. Wykład inauguracyjny pt. Gród na Ostrowie, przy którym dzisiaj jest Poznań wygłosiła Profesor Hanna Kóčka-Krenz z Wydziału Historycznego.

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus