Wykład: „Tradycyjne jarmarki bożonarodzeniowe w Alzacji”
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-12-2015

O tradycyjnych jarmarkach bożonarodzeniowych w Alzacji opowie Karolina Fabiś. 17 grudnia 2015 o godz. 18.00 w Coll. H. Cegielskiego - Czytelnia Francuska, wejście A, 3 piętro , sala 312. Wstęp wolny.

Przedświąteczna Alzacja to kraina, w której wszystkimi zmysłami możemy poczuć atmosferę Bożego Narodzenia. Adwentowy czas jest pełen koloru i błyszczących światełek. Nie można oderwać wzroku od bajkowych zabytkowych uliczek uroczego Colmar czy zabytkowego Strasbourg, który otrzymał nazwę bożonarodzeniowej stolicy Francji. Domy, okiennice, ogrody i witryny sklepowe lśnią ozdobione pięknymi dekoracjami. Jarmarki świąteczne w Alzacji należą do najwspanialszych i najwytworniejszych w kraju. Świąteczne stragany obfitują w regionalne przysmaki. Wszędzie pachnie aromatycznym grzanym winem i piernikami. W tle słychać dziecięcy chór śpiewający kolędy. Ot, magia Świąt!

Szczegóły na plakacie.

Informację wprowadził/a: Monika Sielicka