Wykład Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Żuchowskiego na Wydziale Prawa i Administracji UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 27-02-2013 , godz. 17:00
Dnia 27 lutego 2013 r. w godzinach od 17:00- 18:30 na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu (Aula Collegium Iuridicum Novum, Al. Niepodległości 53) odbędzie się wykład Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Żuchowskiego pt. „Co z tym zabytkiem? Rynek i prawo vs. sztuka konserwatorska”.

Piotr Żuchowski jest Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnym Konserwatorem Zabytków. Ukończył historię sztuki na UAM.

Prelegent gościć będzie na Wydziale Prawa i Administracji UAM na zaproszenie Dziekana WPiA UAM oraz Koła Naukowego Obrotu Dziełami Sztuki i Prawnej Ochrony Dziedzictwa Kulturowego im. Van Meegerena.

W trakcie wykładu poruszone zostaną takie zagadnienia jak:
Czy ktoś blokuje rynek konserwatorski w Polsce?
Czy polskie zabytki są dobrze chronione?
Czy ta reklama musi wisieć na zabytku?
Czy warto kupić sobie pałacyk?
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.

Informację wprowadził/a: USI Prawo