Wykład Rzecznika Praw Obywatelskich Prof. Ireny Lipowicz na Wydziale Prawa i Adminstracji UAM
Wiadomość, opublikowana 21-03-2013
W środę 20 marca 2013 r. gościem Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu była Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz. Pani Profesor przedstawiła interesujący wykład dotyczący przestrzegania prawa człowieka w Polsce.

Wykładowczyni w swoim wystąpieniu skoncentrowała się na stanie przestrzegania praw człowieka w Polsce, a w szczególności na przestrzeganiu godności osoby ludzkiej. Pani Rzecznik wskazała na liczne przykłady naruszeń godności osoby ludzkiej w sektorze publicznym oraz w sferze prywatnej.

W swoim wystąpieniu Pani Profesor skrytykowała wykluczenie społeczne osób z niepełnosprawnościami, bezdomnych oraz chorych. Pani Rzecznik zaapelowała też do licznie przybyłych studentów, by w swojej przyszłej karierze prawniczej mieli na uwadze ochronę godności osoby ludzkiej i innych wartości chronionych konstytucją.

Po wykładzie Pani Rzecznik udzieliła wywiadu, który można zobaczyć na stronie Telewizji Polskiej (link poniżej)

Informację wprowadził/a: USI Prawo