Wykład gościnny prof. Manfreda Nowaka, wieloletniego Specjalnego Sprawozdawcy ONZ ds. tortur
Wydarzenie, rozpoczyna się 27-10-2015 , godz. 14:00
W dniu 27 października na Wydziale Prawa i Administracji odbędzie się wykład prof. Manfreda Nowaka pt. “Torture in the 21st Century – Experiences of a Special Rapporteur on Torture”.

Katedra Prawa Konstytucyjnego zaprasza na wykład gościnny pt. “Torture in the 21st Century – Experiences of a Special Rapporteur on Torture”, który poprowadzi prof. Manfred Nowak z Uniwersytetu w Wiedniu. Wykład będzie poświęcony pojęciom tortur oraz nieludzkiego traktowania w kontekście konwencji i traktatów praw człowieka ONZ. Przedstawione zostaną szczególne wyzwania związane z przeciwdziałaniem stosowaniu tortur i nieludzkiego traktowania podczas zwalczania terroryzmu. Prof. Nowak przedstawi także swoje osobiste doświadczenia, jakie zdobył podczas sprawowania przez sześć lat funkcji Specjalnego Sprawozdawcy ONZ do spraw tortur oraz innego okrutnego, nieludzkiego lub poniżającego traktowania.

Wykład zostanie poprowadzony w języku angielskim i odbędzie się we wtorek, 27 października, o godz. 14:00 w Auditorium Maximum w budynku Collegium Iuridicum Novum na Wydziale Prawa i Administracji.

Prof. Manfred Nowak jest dyrektorem naukowym Ludwig Boltzmann Institute of Human Rights w Wiedniu. W ramach mandatu Specjalnego Sprawozdawcy ONZ wizytował wiele państw, w tym Chiny, Nepal, Indonezję, Kazachstan, a także jest współautorem raportów ws. więzienia Guantánamo.

Informację wprowadził/a: Monika Sielicka