Współpraca UAM podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON
Wydarzenie, trwa od 07-10-2013 do 08-10-2013
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Firma Abrys serdecznie zapraszają na kolejną edycję Kongresu ENVICON. Kongres będzie wyjątkową okazją do zdobycia wiedzy oraz dyskusji na najbardziej aktualne i przyszłościowe tematy związane z branżą ochrony środowiska. Polityka ekologiczna związana z bezpieczeństwem energetycznym kraju oraz kierunki zmian z nią powiązane zostaną zaprezentowane przez przedstawicieli administracji samorządowej, jak i rządowej. Ze względu na okoliczności wdrażania nowego systemu gospodarki odpadami, ta ugruntowana od lat dziedzina, nabierze z pewnością innej jakości. Specjalne sesje zostaną poświęcone nowym wyzwaniom stojącym przed branżą gospodarki wodno-ściekowej.

Najbliższa edycja Kongresu ENVICON to także nawiązanie do tematów dotyczących źródeł finansowania ochrony środowiska, uzupełnionych o inny sposób realizacji inwestycji, jakim jest partnerstwo publiczno-prywatne. Formuła ENVICONU umożliwia wszystkim uczestnikom interakcje z prelegentami – po każdym wystąpieniu przewidziane są pytania do prelegentów, a po każdej sesji dyskusja. Pozwoli to na identyfikację najistotniejszych problemów branży ochrony środowiska oraz określenie płaszczyzn współpracy pomiędzy administracją publiczną a przedsiębiorcami. Pierwszy dzień Kongresu zostanie podsumowany uroczystą galą w Auli UAM. Będzie to znakomita okazja, aby podziękować i przyznać wyróżnienia osobom zasłużonym dla środowiska. Niezapomnianych wrażeń podczas tego wyjątkowego wieczoru dostarczy występ gwiazdy sceny muzycznej. Sponsorem generalnym Kongresu ENVICON jest firma EQUIPO.

Przewodniczącym komitetu naukowego ENVICON jest prof. Andrzej Mizgajski – kierownik Zakładu Geografii Kompleksowej na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.

Kongres ENVICON odbędzie się w Poznaniu w dniach 7-8 października 2013 roku.

Zapraszamy do REJESTRACJI ON-LINE.

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus