Wielkie starcie poznańskich "jedynek" na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Wydarzenie, rozpoczyna się 19-10-2015 , godz. 18:00
Klub Debat UAM na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa zaprasza na największe wydarzenie poznańskiej kampanii wyborczej – debatę z udziałem czołówki kandydatów z regionalnych list wyborczych połączoną z transmisją na żywo debaty premier Ewy Kopacz z Beatą Szydło.

Debata odbędzie się w poniedziałek, 19 października o godzinie 18:00. Zaproszenie do niej przyjęli następujący kandydaci/kandydatki:

Szymon Ziółkowski (PO, pozycja nr 1 na liście)
Tadeusz Dziuba (PiS, pozycja nr 1)
Leszek Kwiatkowski (Razem, pozycja nr 1)
Waldemar Witkowski (Zjednoczona Lewica SLD + TR + PPS + UP + Zieloni, pozycja nr 1)
Michał Tkaczuk (komitet JOW Bezpartyjni, pozycja nr 1)
Artur Bednarz (KORWiN, pozycja nr 1)
Marek Baumgart (PSL, pozycja nr 2)
Michał Pilc (Ruch Kukiz’15, pozycja nr 1)
Joanna Schmidt (Nowoczesna Ryszarda Petru, pozycja nr 1)

Debata kandydatów rozegra się między godziną 18 a 20, po czym wspólnie z kandydatami obejrzymy debatę Kopacz vs. Szydło, a kandydaci będą mogli wygłosić na jej temat krótkie komentarze. Dyskutantki zostaną również ocenione pod względem debatanckim przez obecnych Uniwersyteckich Mistrzów Świata Debat, studentów UAM Stanisława Stefaniaka i Dawida Bartkowiaka.

Debatę poprowadzą doświadczeni poznańscy dziennikarze, Seweryn Lipoński (Gazeta Wyborcza), Maciej Kluczka (Radio Merkury, Radio Meteor) i Sebastian Borkowski (miastopoznaj.pl).

Debata będzie transmitowana live w internecie.

Informację wprowadził/a: Marcin Piechocki