Wydarzenie, rozpoczyna się 04-11-2015 , godz. 9:00
ƒ„Wiara otwiera nam drogę i towarzyszy nam na przestrzeni dziejów (LF 8). Współczesne oblicza wiary.” Zdanie papieża Franciszka z encykliki Lumen fidei wskazuje, że wiara w swej istocie jest rzeczywistością dynamiczną. Towarzyszy ona człowiekowi na przestrzeni wieków i pozwala inaczej postrzegać rozmaite wydarzenia, dokonujące się w zmiennym świecie.

Dynamizm wiary jest zjawiskiem pozytywnym, który pozwala na głębsze wniknięcie w jej istotę – budowanie więzi z Bogiem. Czy jednak ów dynamizm ma jakieś ograniczenia czy też musi pozostać niekontrolowany i, jako taki, odczytywany jako skutek działania Ducha Świętego w Kościele?

Zakład Teologii Dogmatycznej, Fundamentalnej i Ekumenizmu  Wydziału Teologicznego UAM zaprasza na konferencję naukową poświęconą różnym obliczom wiary we współczesnym świecie. Celem konferencji jest wspólne zastanowienie się nad zjawiskami, które spotykane są we współczesnym Kościele i domagają się jednoznacznych wyjaśnień teologicznych.

Udział w konferencji jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Szczegóły na plakacie.

UAM – Pasja dobrze wykształcona!

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir