VI Uniwersytecki Koncert Charytatywny na Rzecz Studentów Niepełnosprawnych UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 02-12-2010
Zapraszamy na VI Uniwersytecki Koncert Charytatywny na Rzecz Studentów Niepełnosprawnych UAM, który odbędzie się w Auli UAM o godz. 18:00, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych ONZ.

W czasie koncertu będzie można nabyć cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyposażenia pracowni materiałów dydaktycznych dla studentów z niepełnosprawnościami (studenci niedowidzący/niewidzący i studenci z dysfunkcją narządu mowy). Pracownia ma być dostępna dla całego środowiska akademickiego Miasta Poznania.

W części I Koncertu wystąpią pracownicy i studenci Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM z Kalisza z repertuarem piosenek Czesława Niemena w aranżacji Fryderyka Stankiewicza. Zaśpiewa Agnieszka Dulęba - Kasza oraz kwartet wokalny The Sunday Singers, w składzie: Maria Szczap - sopran, Dorota Wróblewska - alt, Adam Michalak - tenor, Eryk Szolc - bas, gitara, przy fortepianie Fryderyk Stankiewicz. Artyści wykonają znane i lubiane przeboje Czesława Niemena, m.in. "Narodziny miłości" (muz. Cz.Niemen, sł. M. Gaszyński), "Wspomnienie" (muz. M. Sart, sł. J.Tuwim), czy "Pod papugami" (muz. M. Świecicki, sł. B. Choiński,J.Gałkowski).

W przerwie koncertu, w Auli Lubrańskiego, przeprowadzona będzie aukcja prac plastycznych pracowników i studentów z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego, którą poprowadzi Maciej Krajewski z Fundacji na Rzecz Studentów i Absolwentów UAM. Gości zaprosimy również na kawę i słodki poczęstunek od naszych sponsorów.

Po przerwie wystąpi gwiazda wieczoru, Mietek Szcześniak z Zespołem.

Patronami medialnymi Koncertu jest Wielkopolska Telewizja Kablowa WTK i portal www.e-poznan.pl, Radio Merkury, Radio Afera, Gazeta Wyborcza, IKS.

Sponsorami koncertu są: firma Segafredo Zanetti Poland Sp z o.o., producent kawy Espresso, Jutrzenka Collian sp. z o.o. - producent wafli "Grześki", MJP Drukarnia Poznań oraz Gastro-Królscy i Gebru Sp.J.

Partnerami Koncertu są: firma Broker Sound - wykonawca nagłośnienia i oświetlenia, NH Hotel w Poznaniu oraz USI Usługowa Spółdzielnia Inwalidów.

Organizatorem koncertu jest Biuro Informacji i Promocji, Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych "Ad Astra", Parlament Samorządu Studentów UAM.

Wstęp wolny.

2 grudnia br., Aula UAM, godz. 18:00.

Zapraszamy!

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek