Tydzień Otwartej Nauki w Bibliotece Uniwersyteckiej
Wydarzenie, trwa od 15-10-2015 do 25-10-2015
Z okazji Tygodnia Otwartej Nauki Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu serdecznie zaprasza na wykłady otwarte, które odbywać się będą od 15 do 25 października 2015 r.

15.10.2015 – o godz. 12:00 (sala 82) mgr Maria Lamberti zaprezentuje wykład pt. „Otwarte Zasoby Edukacyjne w Polsce i na świecie”

19.10.2015 – o godz. 12:00 (sala 82) mgr Małgorzata Rychlik zaprezentuje wykład pt. „Koncepcja repozytorium instytucjonalnego jako okna na świat dla uczonego i instytucji – repozytorium AMUR: studium przypadku”.

21.10.2015 – o godz. 12:00 (sala 82) mgr Emilia Karwasińska zaprezentuje wykład pt. „Czasopisma otwarte na świat – PRESSto uniwersytecka platforma elektronicznych czasopism naukowych”.

Koalicja Otwartej Edukacji (KOED), która w tym roku koordynuje obchody Tygodnia Otwartej Nauki w Polsce oraz Stowarzyszenie EBIB - po raz kolejny zachęcają wszystkie instytucje naukowe w Polsce, i nie tylko naukowe, do organizowania wydarzeń promujących jak najszerszą otwartość w nauce.

Idea otwartości bardzo ściśle łączy się ze wszystkimi formami współpracy, jakie mogą wpłynąć na wzrost potencjału nauki. Tegoroczny temat ma zaakcentować, że otwarty dostęp do treści naukowych tworzy nowe drogi do współpracy, między naukowcami, którzy udostępniają wyniki swoich badań, a wszystkimi potencjalnymi współpracownikami w nauce, biznesie czy organizacjach pozarządowych. Otwierając zasoby nauki trzeba rozmawiać i współpracować nie tylko z naukowcami, wydawcami, ale i decydentami, instytucjami finansującymi, studentami, a także z przedsiębiorcami, ponieważ dla każdej z tych grup otwartość nauki oraz dostęp do wiedzy naukowej są ważne i mogą zmienić środowisko ich pracy. Bez współpracy nie byłoby otwartości i odwrotnie.

Informację wprowadził/a: Anna Dodot