Stypendia Miasta Poznania 2015/2016 dla 14 studentów z UAM
Wiadomość, opublikowana 20-10-2015
19 października 2015 r. w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Miasta Poznania 2015/2016 dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych podejmujących naukę na poznańskich uczelniach. Stypendium, przyznawane w ramach Programu „Akademicki i naukowy Poznań”, otrzymało m.in. czternaścioro studentów I roku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Stypendium w wysokości 1000 zł brutto miesięcznie otrzymały następujące osoby z UAM:
  1. Pani Natalia Blicharz, studentka filologii, specjalność sinologia, finalistka XXXIII Olimpiady Języka Łacińskiego, absolwentka Liceum im. Św. Tomasza z Akwinu w Józefowie.
  2. Pan Wojciech Chojnacki, student matematyki, finalista LXVI Olimpiady Matematycznej, absolwent Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu.
  3. Pani Adrianna Dziurian, studentka filologii, specjalność lingwistyka stosowana, finalistka XXXIII Olimpiady Języka Łacińskiego, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie.
  4. Pan Wojciech Fica, student matematyki, finalista XXII Olimpiady Informatycznej, absolwent XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.
  5. Pani Marta Gomolla, studentka filologii, specjalność lingwistyka stosowana, laureatka XXXVI, XXXVII i XXXVIII Olimpiady Języka Niemieckiego, absolwentka Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu.
  6. Pani Aleksandra Jańczak, studentka historii sztuki, laureatka XXXIX Olimpiady Artystycznej w sekcji his torii sztuki, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu.
  7. Pan Sarian Jarosz, student Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych, laureat XL Olimpiady Literatury i języka Polskiego, absolwent XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego.
  8. Pani Emilia Jędroszkowiak, studentka filologii polskiej, laureatka XLIV Olimpiady literatury i Języka Polskiego, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu.
  9. Pan Kamil Kaczmarek, student fizyki, laureat LXII oraz finalista LXIII i LXIV Olimpiady Fizycznej, absolwent VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
  10. Pan Sebastian Kaczor, student chemii, laureat LXI Olimpiady Chemicznej, absolwent liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu.
  11. Pani Michalina Kowala, studentka prawa, laureatka XXXVIII Olimpiady Języka Francuskiego, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.
  12. Pan Mieczysław Krawiarz, student matematyki, laureat LXVI Olimpiady Matematycznej, absolwent VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
  13. Pan Rafał Świergiel, student prawa, laureat XLI Olimpiady Historycznej, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
  14. Pan Michał Kwiecień, student filozofii (również ekonomii 2. stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu), laureat XXIV Olimpiady Filozoficznej, absolwent XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie oraz Uniwersytetu Szczecińskiego.

Gratulujemy!

UAM – pasja dobrze wykształcona