Stypendia Fundacji UAM wręczone po raz ósmy
Wiadomość, opublikowana 06-11-2015
Fundacja UAM, już po raz ósmy, przyznała stypendia naukowe dla doktorantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 4 listopada 2015 r. o godzinie 14:30 w Auli im. Jana Lubrańskiego UAM w Collegium Minus.

W tym roku, z ponad 100 nadesłanych wniosków z 12 wydziałów UAM, wyłoniono 15 stypendystów. Każdy z nich w roku akademickim 2015/2016 otrzyma 15 000 złotych (1500 złotych miesięcznie).

Uroczystego wręczenia dokonał JM Rektor UAM, prof. dr hab. Bronisław Marciniak oraz przedstawiciele władz Fundacji UAM: Prezes Zarządu, prof. UAM dr hab. Jacek Guliński, Dyrektor Fundacji UAM Hanna Szafrańska oraz Ewa Kocińska, Członek Zarządu Fundacji UAM.

W gronie stypendystów znaleźli się:
*    Mgr Michał Piotr Antoszczak, Wydział Chemii UAM
*    Mgr Aneta Baranowska, Wydział Studiów Edukacyjnych UAM
*    Mgr Mateusz Cwaliński, Wydział Historyczny UAM
*    Mgr Jolanta Enko, Wydział Nauk Społecznych UAM
*    Mgr Paweł Gruszecki, Wydział Fizyki UAM, absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej oraz Wydziału Fizyki UAM.
*    Mgr Justyna Kaźmierczak – Raźna, Wydział Chemii UAM
*    Mgr Martyna Kusak, Wydział Prawa i Administracji UAM, Katedra Postępowania Karnego
*    Mgr Marta Pikosz, Studentka IV roku studiów doktoranckich na Wydziale Biologii UAM, Zakład Hydrobiologii.
*    Mgr Łukasz Posłuszny, Wydział Nauk Społecznych UAM
*    Mgr Patryk Szaj, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM
*    Mgr Filip Taterka, Wydział Historyczny UAM
*    Mgr Mateusz Taszarek, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM
*    Mgr Arkadiusz Urbański, Zakład Zoologii Systematycznej, Wydział Biologii UAM
*    Mgr Maria Wąsicka-Sroczyńska, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM
*    Mgr inż. arch. Michał Wenderski, Wydział Anglistyki UAM

Fundusz Stypendialny Fundacji UAM dla Doktorantów działa od 2009 roku. Rocznie na stypendia z tego programu, Fundacja UAM przeznacza ok. 230 tysięcy złotych. Co ważne, pieniądze te nie są dotacją ze środków publicznych. Są finansowane z zysków z działalności gospodarczej Fundacji. Dodatkowo stypendyści są zwolnieni z odprowadzania podatku od otrzymanych pieniędzy.

W sumie, od początku istnienia Funduszu, rozpatrzono ponad 800 wniosków i przyznano 107 stypendiów dla reprezentantów nauk ścisłych i humanistycznych, na łączną kwotę blisko 2 milionów złotych! Ta działalność Fundacji została doceniona w konkursie dla najlepszych programów stypendialnych w Polsce. W roku 2011 Fundacja otrzymała nagrodę „Dobre Stypendia 2011" w kategorii programy.

UAM – pasja dobrze wykształcona

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus