Studentka kierunku Gospodarka Przestrzenna WNGiG zajęła 1 miejsce w kategorii szkół wyższych w konkursie "Bądź EKO POZNANIAKIEM"
Wiadomość, opublikowana 07-12-2015

Miło nam poinformować, że Pani Krystyna Pawlak, studentka kierunku Gospodarka Przestrzenna i reprezentowany przez nią Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zajęli 1 miejsce w kategorii szkół wyższych w konkursie "Bądź EKO POZNANIAKIEM" zorganizowanym przez FBSerwis pod patronatem "Głosu Wielkopolskiego", ZM GOAP oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Nagroda została wręczona w dniu 1. grudnia 2015 r. podczas uroczystej gali w Urzędzie Miasta z udziałem Wiceprezydenta Miasta Poznania Arkadiusza Stasicy i Dyrektora Biura ZM GOAP Bartosza Wielińskiego. Na konkurs nadesłano 300 prac, spośród których kapituła konkursu wybrała kilkanaście najlepszych projektów. Na te prace następnie głosowano przez Internet. W sumie oddano 27 tysięcy głosów na projekty najlepiej odzwierciedlające hasła promujące segregację i właściwe postępowanie z odpadami. Zwycięskie prace znalazły się na śmieciarkach firmy FBSerwis oraz na plakatach edukacyjnych. Należy dodać, iż każda akcja zwiększająca świadomość ekologiczną mieszkańców Poznania pomaga w budowie wizji "społeczeństwa recyklingu", promowanego w Unii Europejskiej, w którym odpady traktujemy jako surowce zmierzając w kierunku "gospodarki zasobooszczędnej".

Informację wprowadził/a: Jacek Zwoliński