Sprawozdanie z międzynarodowej konferencji jubileuszowej Instytutu Lingwistyki Stosowanej UAM (16.-17.10.2015)
Wiadomość, opublikowana 30-10-2015
Instytut Lingwistyki Stosowanej Wydziału Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w bieżącym roku akademickim obchodzi 50. rocznicę utworzenia Zakładu Językoznawstwa Stosowanego (który dał początek dzisiejszemu Instytutowi) oraz wydania pierwszego numeru czasopisma naukowego Glottodidactica. An International Journal of Applied Linguistics. W roku akademickim 2015/2016 mija także 10. rocznica przekształcenia Katedry Glottodydaktyki i Translatoryki w Instytut Lingwistyki Stosowanej.

W celu upamiętnienia tych wydarzeń pracownicy Instytutu zorganizowali międzynarodową jubileuszową konferencję naukową zatytułowaną: Lingwistyka stosowana: doświadczenia i perspektywy. Myślą przewodnią konferencji była wymiana doświadczeń, obserwacji i poglądów, a także dyskusja poświęcona kierunkom rozwoju lingwistyki stosowanej na forum krajowym i międzynarodowym.

Pełna treść sprawozdania dostępna jest w załączniku.

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb