Spotkanie poświęcone życiu i twórczości austriackiej pisarki Christine Lavant z okazji setnej rocznicy urodzin
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-10-2015 , godz. 18:00
Austriacki Ośrodek Kultury UAM zaprasza na spotkanie poświęcone życiu i twórczości austriackiej pisarki Christine Lavant z okazji setnej rocznicy urodzin. Spotkanie odbędzie się w ramach corocznej akcji Österreich liest- Austria Czyta. Podczas wieczoru zostaną odczytane fragmenty poezji w języku niemieckim.

Przygotowanie: Anna Szewczuk

Christine Lavant
(1915-1973) jedna z najwybitniejszych poetek niemieckiego obszaru językowego. Urodziła się jako dziewiąte dziecko w rodzinie górnika w Groß-Edling, niedaleko St. Stefan w Dolinie Lavant w Austrii. Całe jej życie naznaczone było chorobą i biedą, stąd głównym tematem pojawiającym się w jej twórczości jest cierpienie. Głęboko wierzącą Lavant zafascynowała poezja Rilkego, pod której wpływem zaczęła tworzyć poezję. Za swoją twórczość literacką otrzymała wiele nagród, w tym Großer Österreichischer Staatspreis des Bundesministeriums für Unterricht und Kunst für Literatur (1970).

Data: czwartek 29.10.2015, godz. 18:00.
Miejsce: Austriacki Ośrodek Kultury UAM, ul. Zwierzyniecka 7.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!