Rodzina źródłem dobra społecznego. Adopcja - troską o małego człowieka
Wydarzenie, trwa od 07-12-2015 do 07-12-2015

Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskim sympozjum naukowym pt.: RODZINA ŹRÓDŁEM DOBRA SPOŁECZNEGO. ADOPCJA – TROSKĄ O MAŁEGO CZŁOWIEKA.

Sympozjum odbędzie się w poniedziałek 7 grudnia 2015 roku w Poznaniu w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego przy al. Niepodległości 34.
Człowiek do pełnego rozwoju potrzebuje kochającej się rodziny, kochających się rodziców: matki i ojca. Nie zawsze jednak dziecko ma możliwość wychowywać się w środowisku najbardziej odpowiednim dla niego. Wiele dzieci czeka na miłość dorosłych. Potrzebuje przysposobienia. Również wiele małżeństw oczekuje na adopcję dziecka. Niekiedy to oczekiwanie jest bardzo długie. Czy obecne rozwiązania prawne gwarantują jak najlepszy przebieg procesu adopcji? Jak ośrodki adopcyjno-opiekuńcze przygotowują przyszłych rodziców adopcyjnych do przysposobienia małoletnich? Czy rodzicielstwo zastępcze i adopcja to nowe usługi społeczne?
Poszukiwanie odpowiedzi na te i inne pytania związane z tematem sympozjum będzie przedmiotem głębokiego namysłu zaproszonych gości.
To kolejne, już ósme, wspólnie organizowane przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, sympozjum naukowe jest okazją do podjęcia głębokiej refleksji nad rolą rodziny w życiu człowieka.

Szczegóły na plakacie.

UAM - Pasja dobrze wykształcona!

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir