„Renowacja i remont zabytkowego budynku Collegium Maius Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu"
Wiadomość, opublikowana 02-12-2015

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu realizował projekt pt. „Renowacja i remont zabytkowego budynku Collegium Maius Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu”.

Projekt polegał na wykonaniu szeregu prac związanych z renowacją, remontem, konserwacją, przywróceniem stanu poprzedniego wnętrz oraz zagospodarowaniem otoczenia obiektu Collegium Maius zlokalizowanego w historycznym centrum Poznania, na głównym szlaku turystycznym miasta jakim jest Trakt Cesarsko-Królewski. Wzniesiony na początku XX w., reprezentacyjny, neobarokowy budynek wchodzi w skład zabytkowego kompleksu zdobiącego centrum miasta. W wyniku tych prac odsłonięto stuletnie malowidła znajdujące się w holu głównym budynku.

Przedsięwzięciu przyświecał cel zachowania dziedzictwa kulturowego o znaczeniu regionalnym jak i ponadregionalnym, a także podniesienie wartości kulturowej otoczenia. Realizacja założonych w projekcie celów bezpośrednio wpłynie na rozszerzenie oferty działań kulturalnych podejmowanych przez UAM, a realizowanych w Collegium Maius (np.: wystawy, warsztaty, spektakle). Niniejszy projekt jest wyrazem i dowodem aktywnego działania Uniwersytetu dla dobra regionu.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego, jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007-2013, z uwagi na realizowany w projekcie cel, uznał go za kluczowy dla Wielkopolski i przyznał dofinansowanie w wysokości 1 809 958,09 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej i budżetu państwa w ramach Działania 6.2 WRPO 2007-2013: Rozwój kultury i zachowanie dziedzictwa kulturowego.

UAM - pasja dobrze wykształcona

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus