Profesor Zbyszko Melosik laureatem prestiżowej nagrody EDUKATOR ROKU
Wiadomość, opublikowana 26-11-2015

25 września 2015 roku profesor Zbyszko Melosik - dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych został laureatem prestiżowej nagrody "EDUKATOR ROKU". Jest ona przyznawana najwybitniejszym przedstawicielom świata nauki, polityki i biznesu. Wyróżnienie jest podkreśleniem zasług dla promowania szczególnie wartościowych i innowacyjnych działań, które wspierają rozwój polskiego szkolnictwa wyższego w środowisku akademickim. Uroczystość wręczenia statuetek oraz dyplomów odbyła się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

"Edukator Roku" przyznawany  jest  przez Wielką Kapitułę, której honorowymi członkami są rektorzy największych uczelni wyższych Śląska i Małopolski. W jej skład wchodzą m. in.: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Wiesław Banyś, JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach - prof. dr hab. Adam Zając, JM Rektor Politechniki Opolskiej - prof. dr hab. Marek Tukiendorf, JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach - prof. dr hab. Antoni Cygan, JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - prof. dr hab. Andrzej Chochół, JM Rektor Politechniki Śląskiej - prof. dr hab. inż. Andrzej Karbownik, JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - prof. dr hab. Leszek Żabiński, JM Rektor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach - prof. Tomasz Miczka, JM Rektor Akademii Jana Długosza w Częstochowie - prof. dr hab. inż. Zygmunt Bąk, JM Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej - prof. dr hab. inż. Ryszard Barcik i JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. WSB dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

W przeszłości mianem Edukatora Roku wyróżnionych zostało siedemnaście osób. W gronie laureatów tej nagrody znajdują się m. in.:  prof. zw. dr hab. Michał Kleiber - Prezes Polskiej Akademii Nauk (2012), prof. dr hab. Leszek Balcerowicz ( 2010), Waldemar Pawlak (2010), prof. Jerzy Buzek (2008), prof Danuta Hubner (2007) oraz Aleksander Kwaśniewski (2000).

W roku 2015 wraz z prof. Zbyszkiem Melosikiem, ten zaszczytny tytuł uzyskał również prof. Bogusław Śliwerski.

UAM - pasja dobrze wykształcona

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus