Prof. dr hab. Marceli Kosman z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa odznaczony Krzyżem Oficerskim orderu Polonia Restituta
Wiadomość, opublikowana 01-10-2015
W dniu 3 sierpnia 2015 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył wysokie odznaczenia państwowe. Krzyż Oficerski orderu Polonia Restituta za zasługi na polu dydaktyki akademickiej i dokonania naukowe otrzymał prof. zw. dr hab. Marceli Kosman z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wieloletni kierownik Zakładu Kultury Politycznej, obecnie profesor senior UAM.

Dorobek twórczy Profesora liczący ok. 2 tysięcy publikacji, zestawia księga pamiątkowa: "Przez Kresy i historię po obrzeża polityki. Profesorowi Marcelemu Kosmanowi  w półwiecze pracy naukowej" T.I-II (Toruń 2011).

Informację wprowadził/a: Marcin Piechocki