Podpisanie porozumienia pomiędzy UAM a Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-09-2015
29 września 2015 r. Jego Magnificencja prof. dr hab. Bronisław Marciniak, Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i dr Michał Bogacki, dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie podpiszą porozumienie o współpracy, na mocy którego obie strony będą wspierać się w realizacji projektów naukowo-badawczych oraz dydaktycznych związanych z historią wczesnego średniowiecza w Polsce oraz historią Gniezna i okolic.

Współpraca między gnieźnieńskim Muzeum a uczelnią obejmie trzy jednostki uniwersyteckie: Wydział Historyczny UAM, Instytut Historii UAM oraz Instytut Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. Intencją stron porozumienia jest wspólne prowadzenie prac z wykorzystaniem potencjału badawczego uczelni oraz zasobów materialnych i kadrowych Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Współpraca przebiegać będzie w formie wykładów, praktyk zawodowych oraz wizyt studyjnych. To pierwsze porozumienie gnieźnieńskiego Muzeum z polską uczelnią wyższą.

Uroczyste podpisanie porozumienia nastąpi o godz. 10.30 w pierwszym z modułów głównej wystawy w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

UAM - Pasja dobrze wykształcona

Informację wprowadził/a: Marta Gruszczyńska