PALMAE UNIVERSITATIS STUDIORUM POSNANIENSIS dla prof. Sylwestra Dworackiego
Wiadomość, opublikowana 14-10-2015
Z ogromną radością informujemy, że w dniu 1 października 2015 roku z woli i postanowienia Jego Magnificencji Rektora i Senatu UAM otrzymał wyróżnienie PALMAE UNIVERSITATIS STUDIORUM POSNANIENSIS znakomity uczony emerytowany pracownik Instytutu Filologii Klasycznej UAM prof. zw. dr hab. Sylwester Dworacki.

Znamienity filolog klasyczny, zasłużony badacz klasycznej prozy i dramatu greckiego, autor licznych ważnych prac naukowych, ciągle niestrudzony orędownik filologii klasycznej, światły wychowawca kilku pokoleń swoich następców, szanowany i kochany nauczyciel akademicki, ceniony w kraju i za granicą organizator nauki.

Prof. Dworacki był w swoim czasie kolejno: wicedyrektorem Instytutu Filologii Klasycznej, Dziekanem Wydziału Filologicznego, Prorektorem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Jako opiekun chóru uniwersyteckiego, do dzisiaj służy radą i pomocą w doborze tekstów  łacińskich stosownych do uroczystości akademickich. Prof. Dworacki jest lub był członkiem wielu ważnych gremiów naukowych i organizacji, m. in. Komitetu Nauk o Kulturze Antycznej, Polskiego Towarzystwa Filologicznego, Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Komisji Stypendialnej Fundacji Lanckorońskich.

Informację wprowadził/a: Barbara Spychała