Wiadomość, opublikowana 02-12-2015

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu realizował projekt pt. „Opracowanie dokumentacji dot. kompleksowej modernizacji energetycznej obiektu po Wydziale Chemii UAM przy ul. Grunwaldzkiej 6 w Poznaniu”.

Przedsięwzięcie polegało na przygotowaniu pełnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej dla realizacji docelowej inwestycji, czyli kompleksowej modernizacji energetycznej obiektu - dawnego Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dla potrzeb Wydziału Anglistyki, innych jednostek naukowo-badawczych i dydaktycznych oraz administracyjnych UAM. Zarówno opracowanie dokumentacji, jak i modernizacja energetyczna mają na celu zwiększenie efektywności energetycznej oraz udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w bilansie energetycznym poprzez racjonalne zużycie surowców energetycznych, a tym samym ochronę środowiska przyrodniczego. Cel ten wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju, będącą jednym z priorytetów rozwojowych Unii Europejskiej, a tym samym Polski i województwa wielkopolskiego.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego, jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007-2013, z uwagi na realizowany w projekcie cel, uznał go za kluczowy dla Wielkopolski i przyznał dofinansowanie w wysokości 564 215,85 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej w ramach Schematu II „Inwestycje strategiczne” Działania 7.1 WRPO na lata 2007-2013. Uzyskana dotacja umożliwi zgłoszenie gotowego do realizacji projektu inwestycyjnego, czyli kompleksowej termomodernizacji Collegium Chemicum, do konkursów ogłaszanych w perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

UAM - pasja dobrze wykształcona

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus