Nagrodzeni w X edycji Konkursu Urzędu Patentowego RP
Wiadomość, opublikowana 10-12-2012
7 grudnia 2012 roku w gmachu Centralnej Biblioteki Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród X edycji Konkursu na najlepszą rozprawę habilitacyjną i doktorską oraz magisterską lub studencką na temat własności intelektualnej. Decyzją Jury konkursu przeprowadzanego z inicjatywy Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej w gronie laureatów znaleźli się absolwenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: mgr Katarzyna Białożyt, mgr Joanna Klimczak, mgr Adrian Kruk, mgr Ewelina Kwiatek i mgr Miłosz Malaga. W trakcie uroczystości wręczono również przyznane na wniosek Urzędu Patentowego specjalne wyróżnienia Światowej Organizacji Własności Intelektualnej dla promotorów największej liczby prac nagrodzonych we wszystkich dotychczasowych edycjach Konkursu dla prof. Aurelii Nowickiej z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz prof. Ryszarda Skubisza z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Oto lista nagrodzonych absolwentów UAM:
  • mgr Ewelina Kwiatek – wyróżnienie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz nagroda Polskiej Izby Rzeczników Patentowych za pracę magisterską „Pozytywne przesłanki zdolności patentowej w orzecznictwie sądów administracyjnych”,
  • mgr Joanna Klimczak – wyróżnienie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za pracę magisterską „Pracownik twórcą. Utwory pracownicze i naukowe w regulacji prawa autorskiego”,
  • mgr Adrian Kruk – wyróżnienie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za pracę magisterską „Renomowane znaki towarowe”,
  • mgr Miłosz Malaga – nagroda Ministra Gospodarki oraz nagroda Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych LEWIATAN za pracę magisterską „Materialno-prawne aspekty systemu jednolitej ochrony patentowej w Unii Europejskiej”,
  • mgr Katarzyna Białożyt – nagroda Akademickiej i Naukowej Sieci Komputerowej NASK za pracę magisterską „Rozpowszechnianie utworów w Internecie”.

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus