Nagrody oraz stypendia artystyczne i naukowe Miasta Poznania 2015
Wiadomość, opublikowana 23-10-2015

20 października 2015 r. w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania zostały wręczone nagrody i stypendia naukowe, artystyczne i sportowe miasta Poznania. Cztery osoby z UAM otrzymały stypendia dla młodych badaczy z poznańskiego środowiska naukowego: Michał Piotr Antoszczak (chemia), Marta Balcerek-Kosiarz (administracja samorządowa), Michał Cegłowski (chemia) i Anita Marta Owczarzak (chemia biologiczna).

Michał Piotr Antoszczak otrzymał stypendium za pionierskie i unikatowe w skali światowej badania w zakresie chemicznej modyfikacji salinomycyny oraz aktywności przeciwnowotworowej i przeciwdrobnoustrojowej jej pochodnych, Marta Balcerek-Kosiarz za wybitną działalność naukową i dydaktyczną oraz pracę na rzecz społeczności akademickiej w trakcie 4-letniego Studium Doktoranckiego w Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Michał Cegłowski za cykl publikacji dotyczących otrzymywania oraz zastosowania zmiataczy molekularnych na bazie funkcjonalnych materiałów oraz Anita Marta Owczarzak za wyróżniające osiągnięcia naukowe związane z syntezą, badaniami strukturalnymi oraz biologicznymi, związków o potencjalnym lub stwierdzonym działaniu terapeutycznym, w szczególności tioamidów i ich kompleksów z metalami, mające odzwierciedlenie w licznych publikacjach i komunikatach naukowych.

UAM – pasja dobrze wykształcona

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus