Nagroda dla studenckiego Teatru "Słubice Wschodnie" z Collegium Polonicum w Słubicach
Wiadomość, opublikowana 04-12-2015

Studentka kierunku filologia polska jako obca w UAM Collegium Polonicum w Słubicach Xenia Torska na XVII Festiwalu Teatrów Niezależnych "Garderoba Białołęki" w Warszawie otrzymała nagrodę Loży Teatrów Białołęckich dla najlepszego reżysera za sztukę Ja & cekaemista teatru Słubice Wschodnie.

Poruszająca, antywojenna sztuka Jurija Kławdijewa grana jest przez studentów z Rosji, Białorusi i Ukrainy. Znakomity tekst dramatu został przełożony na język polski przez Koło Naukowo-Artystyczne Polonistów Obcokrajowców i dodatkowo jeszcze przetłumaczony na język niemiecki - obydwa przekłady powstały we współpracy z wykładowcami UAM Collegium Polonicum w Słubicach. Na wystawienie sztuki teatr otrzymał dofinansowanie Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Premiera odbyła się 19.06.2015 we frankfurckim Theater des Lachens.

Więcej: www.slubicewschodnie.com
Youtube: Słubice Wschodnie