„Morbus Kitahara Christopha Ransmayra a problemy z postmodernistycznymi kulturami pamięci” - wykład prof. Sławomira Piontka z Instytutu Filologii Germańskiej UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-10-2015 , godz. 18:00
Austriacki Ośrodek Kultury UAM zaprasza na wykład pt. Morbus Kitahara Christopha Ransmayra a problemy z postmodernistycznymi kulturami pamięci. Wykład wygłosi prof. Sławomir Piontek z Instytutu Filologii Germańskiej UAM.

Prof. Sławomir Piontek - studia filologii germańskiej  w Poznaniu i Wiedniu, 1998 doktorat na podstawie rozprawy: Der Mythos von der österreichischen Identität. Überlegungen zu Aspekten der Wirklichkeitsmythisierung in Romanen von Albert Paris Gütersloh, Heimito von Doderer und Herbert Eisenreich, 2009 habilitacja:  Erben des Feuers. Krieg, Nationalsozialismus und Identitätsfrage in den Nachkriegsromanen der österreichischen‚ jungen Generation', profesor literaturoznawstwa w Instytucie Filologii Germańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od 2012 Kierownik Zakładu Literatury i Kultury Austriackiej.

Data: wtorek 20.10.2015, godz. 18:00.
Miejsce: Austriacki Ośrodek Kultury UAM, ul. Zwierzyniecka 7.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!