Kariera w dyplomacji - o możliwościach pracy w MSZ i instytucjach Unii Europejskiej
Wiadomość, opublikowana 16-12-2015

Wydział Anglistyki oraz Regionalny Ośrodek Współpracy Międzynarodowej zapraszają na spotkanie z dyplomatą z MSZ, panem Markiem Minarczukiem, poświęcone możliwościom kariery zawodowej w dyplomacji.

Spotkanie odbędzie się we czwartek, 17.12.2015 r., o godz. 13:15, w sali C1 Collegium Novum, przy Al. Niepodległości 4. Słuchacze będą mieli okazję dowiedzieć się, jak ubiegać się o pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i czym jest aplikacja dyplomatyczno-konsularna, kształcąca początkujących dyplomatów. Gość z MSZ, mający za sobą wiele lat pracy w Centrali MSZ i w placówkach dyplomatycznych RP opowie też, czym jest dyplomacja w praktyce, jakie rodzaje dyplomacji realizuje MSZ, co daje kariera w dyplomacji oraz jakie są możliwości pracy w instytucjach unijnych.

Serdecznie zapraszamy!

Informację wprowadził/a: Marcin Turski