II Studenckie Forum Jakości
Wydarzenie, trwa od 22-10-2010 do 24-10-2010
W dniach 22-24 października 2010 r. odbyło się w Poznaniu II Studenckie Forum Jakości, którego organizacją, wzorem lat ubiegłych, zajął się Parlament Samorządu Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Fundacja na Rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu "Universitatis Posnaniensis" przy współpracy z Państwową Komisją Akredytacyjną i Parlamentem Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

W programie II Studenckiego Forum Jakości w Poznaniu znajdą się 3 sesje panelowe:

• Panel I - "Kształtowanie kompetencji miękkich w procesie studiów jako element jakości kształcenia";
  • Panel II - "Wewnętrzny system zapewnienia jakości kształcenia";
  • Panel III - "Systemy motywacyjne w uczelniach i ich rola w podnoszeniu jakości kształcenia".
Uczestnicy spotkania będą mieli również okazję wybrać jedną z trzech, zaproponowanych przez organizatorów, sesji warsztatowych:
  • "Współpraca samorządu studenckiego z władzami uczelni w zakresie projektowania i uchwalania programu i planu studiów";
  • "Organizacja i prowadzenie szkoleń dla studentów I roku, podnoszących znajomość ich praw i obowiązków";
  • "Problemy kształcenia osób z niepełnosprawnościami - identyfikacja i rozwiązanie".
Szczegóły w załącznikach
1. Zaproszenie (133 KB)
2. Program (849 KB)
3. Formularz zgłoszeniowy dla rektorów (157 KB)