„Fascynujący Świat Roślin” na Wydziale Biologii
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-05-2013 , godz. 10:00
Nadchodzi drugi dzień międzynarodowej akcji „Fascynujący Świat Roślin”, która będzie odbywać się na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach. Jej cel to przedstawienie pracy ludzi, dla których największą fascynacją są rośliny. Wiele instytucji prowadzących badania roślin, uniwersytety, ogrody botaniczne i muzea, otworzy w dniach 13-19 maja swe podwoje dla publiczności i przedstawi całe mnóstwo działań obracających się wokół roślin, w których znajdzie się coś ciekawego dla całych rodzin.

Wydział Biologii UAM oraz Ogród Botaniczny UAM zapraszają 17 maja w godzinach od 10:00 do 18:00 na dzień odkrywania tajemnic roślin. W ramach tego przedsięwzięcia odbędzie się wiele wykładów, warsztatów, wystaw, pokazów oraz konkursów przyrodniczych skierowanych do dzieci i młodzieży.

Informacje o tym wydarzeniu są dostępne na stronach:
www.plantday.pl oraz www.dzienroslin.pl.

Informację wprowadził/a: Monika Sielicka