Europejski Dzień Języków w Collegium Polonicum
Wiadomość, opublikowana 04-10-2013
26 września 2013 Collegium Polonicum UAM uczciło Europejski Dzień Języków. Tego dnia odbyło się 17 warsztatów zorganizowanych przez Lektorat Języków Obcych CP, w których wzięło udział ponad 250-u uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych  ze Słubic i z Frankfurtu nad Odrą.

Europejski Dzień Języków nawiązuje do inicjatywy Rady Europy z 2001 roku, kiedy to Unia Europejska i Rada Europy ogłosiły rok 2001 Europejskim Rokiem Języków. Celem inicjatywy jest uświadomienie wartości, jakie niosą różne języki i kultury oraz ukazanie plusów, jakie daje znajomość języków obcych. Chodzi też o promowanie indywidualnej wielojęzyczności i wspieranie nauki języków obcych, poza formalnym cyklem kształcenia. W inicjatywie ważne jest przede wszystkim to, aby zachować bogate dziedzictwo 200-u europejskich języków. Uczestnicy warsztatów m.in. na zajęciach prowadzonych w języku angielskim „odkrywali” Australię i USA, zdobywali nowe umiejętności podczas gier językowych po niemiecku, polsku i angielsku, wzięli udział w kursach języka fińskiego i włoskiego, poznawali Słubice, dyskutowali nt. stereotypów: Polska – Niemcy.
Impreza odniosła sukces dzięki zaangażowaniu lektorów i pracowników naukowych oraz administracyjnych Collegium Polonicum, pracowników Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, pracowników Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego oraz Uniwersytetu Europejskiego Viadrina.
Organizatorzy dziękują za wsparcie następującym osobom i instytucjom: Burmistrzowi Miasta Słubice, Instytutowi Polskiemu w Berlinie, Organizacji Turystycznej Visit Finland, Polskiej Organizacji Turystycznej.

Serdeczne dziękujemy uczniom i nauczycielom biorącym udział w warsztatach!

Lektorat Języków Obcych Collegium Polonicum

UAM - Pasja dobrze wykształcona