Wykład otwarty pt. "Our future World", prof. Olav Slaymaker (Kanada)
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-09-2018

Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Urząd Miasta Poznania w ramach projektu Akademicki i Naukowy Poznań zapraszają na wykład pt. Our future World, który wygłosi prof. Olav Slaymaker z Uniwersytetu Brytyjskiej Kolumbii w Kanadzie, wybitny geograf i geomorfolog. Prof. O.Slaymaker jest uznanym uczonym w Kanadzie i na świecie, który pełnił i pełni liczne funkcje kierownicze w kanadyjskich i międzynarodowych gremiach naukowych, m.in. były Prezydent Międzynarodowej Asocjacji Geomorfologów.

Wykład w oparciu o trzy przesłanki: demograficzne, zasoby naturalne i zmiany klimatyczne będzie przedstawiać możliwe scenariusze rozwojowe świata w najbliższych latach. Wykład ten uwzględnia rozbieżne globalne oddziaływanie tych przesłanek na przykładzie  subarktycznych i podzwrotnikowych krajobrazów. Wykład w języku angielskim odbędzie się w Auli im. Prof. Tadeusza Bartkowskiego w Collegium Geographicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Kampusie Morasko przy ul. Bogumiła Krygowskiego 10 w poniedziałek 24 września o godz. 11:00. Urząd Miasta Poznania i Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM zaprasza na wykład wszystkich zainteresowanych najbliższą przyszłością naszego zmieniającego się i wrażliwego świata.

Więcej na stronie http://www.poznan.pl/mim/main/wyklady-2018-2019,p,12973,43423.html. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta Poznania.

Informację wprowadził/a: Jacek Zwoliński

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.