Wydział Prawa i Administracji UAM w prestiżowym projekcie ONZ – UN Women
Wiadomość, opublikowana 08-12-2017

Mamy przyjemność poinformować, że na stronie internetowej UN Women, agendy Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz Równości Płci i Wzmocnienia Kobiet, ukazała się publikacja studentek Wydziału Prawa i Administracji pod redakcją dr Julii Wojnowskiej-Radzińskiej z Katedry Prawa Konstytucyjnego.

Niniejsza publikacja jest efektem uczestnictwa studentek, tj. Estery Derdy, Luizy Nadstazik i Kasandry Wenderskiej wraz z dr Julią Wojnowską-Radzińską w międzynarodowym projekcie badawczym pt. „Global Gender Equality Constitutional Database” prowadzonym w ramach UN Women. Zamierzeniem UN Women jest włączenie studentów, pod opieką merytoryczną pracowników nauki, w inicjatywy pogłębiające wiedzę oraz zdolności z zakresu ochrony praw człowieka. Cel ten ma wymiar praktyczny, gdyż służy przygotowaniu kolejnego pokolenia odpowiedzialnego za stanowienie oraz implementację prawa z zakresu równości płci.

Pierwszym etapem prac zespołu naukowego było przeprowadzenie badań na terytorium Polski oraz przygotowanie artykułów naukowych w języku angielskim. Drugim etapem było przedstawienie przez każdego studenta wyników swoich badań na międzynarodowej konferencji w dniach 12-13 kwietnia 2017 r. na temat płci, prawa i konstytucji „Ensuring Gender Equality in Constitutions: Engaging the Next Generation of Stakeholders” w siedzibie United States Institute of Peace (USIP) w Waszyngtonie (USA), w której uczestniczyły autorki opracowania.

Publikacja dostępna jest na stronie internetowej UN Women.

Informację wprowadził/a: Krzysztof Żok