Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 27-11-2017

Zapraszamy na naszą stronę http://zycie.amu.edu.pl gdzie jest już dostępny nowy numer „Życia Uniwersyteckiego”.

W listopadzie znajdziecie Państwo na naszych stronach:

• „Jak stać się uniwersytetem na piątkę” z prof. Ryszardem Naskręckim, prorektorem UAM, rozmawia Jolanta Lenartowicz
  • „Śladami ludzi na pograniczach” -  o swojej pasji badawczej, związanej z życiem na pograniczu opowiada prof. Beata Halicka.
  • „Jubileusz człowieka książkowego” – O uroczystości 80. urodzin prof. Edwarda Balcerzana, wybitnego literaturoznawcy, krytyka literackiego, współtwórcy polskiej szkoły strukturalnej, poety, prozaika, tłumacza i grafika, wspaniałego pedagoga i wykładowcy – opowiada Danuta Chodera-Lewandowicz.
  • Wieczorem 1 września br., pod murem poznańskiej kamienicy przy Kolejowej 49 zamigotały płomyki zniczy. Dokładnie 25 lat wcześniej próg budynku przekroczył po raz ostatni wychodząc do pracy, Jarosław Ziętara. Świeżo upieczony absolwent politologii i obiecujący dziennikarz śledczy. Według ustaleń śledztwa został porwany i zamordowany. Postać zmarłego tragicznie, poznańskiego dziennikarza przybliża Aleksandra Polewska w tekście „Dyplom bez podpisu” .
  • Nie ukończył żadnej szkoły, nie mówiąc o studiach, a był nie tylko profesorem, ale i doktorem honoris causa SGGW i Uniwersytetu Poznańskiego. Choć był wybitnym uczonym, dwa razy wyrzucano go z pracy. Maria Rybicka opowiada o Józefie Paczoskim, twórcy fitosocjologii, genialnym samouku. („Jego podręcznikiem była przyroda”).

Zapraszamy do lektury!

Informację wprowadził/a: Magdalena Ziółek