Seminarium „Aktualność historii nauki”
Wydarzenie, trwa od 07-06-2017 do 07-06-2017

Międzywydziałowa Pracownia Pytań Granicznych UAM zaprasza na seminarium „Aktualność historii nauki”, które odbędzie się 7 czerwca w Collegium Chemicum, sala nr 101, początek seminarium o godzinie 10:00. Seminarium ma na celu zapoznanie uczestników z nowymi podejściami do historii nauki. Poprowadzi je dr Jan Jakub Surman (Max Weber Centre for Advanced Cultural and Social Studies University of Erfurt).

Na kilku wybranych przykładach dyskutowane będzie miejsce historii nauki w dzisiejszym dyskursie naukowym i politycznym, jej własna konceptualizacja stosunku nauki do polityki oraz konstrukcja ignorancji (agnotologia). Uczestnicy zostaną zapoznani także z pozostałymi podstawowymi trendami historii nauki ostatnich lat, historyczną epistemologią, globalnym oraz transnarodowym zwrotem, a także gender oraz postcolonial studies. Teksty w języku angielskim oraz polskim zostaną z wyprzedzeniem przekazane zarejestrowanym uczestnikom seminarium, dyskusja będzie się odbywała w języku polskim. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: jan.surman@gmail.com. Zgłoszenie uczestnictwa należy kierować na adres jeszke@amu.edu.pl do dnia 29 maja 2017 r. Udział w seminarium jest bezpłatny. Program znajduje się załączniku.

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus