Noc Muzeów w Collegium Maius
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-05-2017

Nocy Muzeów na UAM. Zapraszamy 20 maja br. do Collegium Maius (zobacz plakat). Wydarzeniu towarzyszy akcja "Utrwalimy Wasze wspomnienia". W holu głównym od godz. 17 do 1 w nocy odbędzie się zbiórka informacji do wykorzystania w powstającym Muzeum UAM. Przyjdź, opowiedz nam o swoim uniwersytecie, o latach studiów, mistrzach, kolegach. Przynieś fotografie, dokumenty i inne pamiątki. Noc Muzeów w Collegium Maius jest częścią obchodów Dekady Jubileuszowej UAM.

Program:

• 17.00 - otwarcie wystawy w Collegium Maius. Od kolonizatorów do polonistów
  • 17.30 - Uniwersytet wrastający w miasto - prof. Andrzej Gulczyński (Muzeum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)
  • 18.00 - Nowi lokatorzy - filolodzy, teatrolodzy

Opowiem Wam o moim Uniwersytecie:

• 18.30 - prof. Magdalena Jaroszewska (Wydział Matematyki i Informatyki)
  • 19.30 - prof. Kazimierz Ziemnicki (Wydział Biologii)
  • 20.30 - prof. Andrzej Kostrzewski (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych)

Ponadto w programie:

• 21.30 - Collegium Maius na widokówkach -mgr Jakub Skutecki (Biblioteka Uniwersytecka)
  • 22.00 - Spacer z historykiem sztuki -dr hab. Piotr Korduba (Wydział Historyczny)
  • 23.00 - Spacer medyczny z wizytą u Rektora -mgr Ewa Sumelka i prof. Michał Musielak (Uniwersytet Medyczny)