SPEKTAKL UMBRA TEATRU GRANDA UAM
Wydarzenie, trwa od 17-05-2017 do 18-05-2017

Teatr GRANDA UAM ma przyjemność zaprosić na pokaz projektu UMBRA, w ramach Festiwalu Universitas Cantat
Termin: 17 i 18 maja 2017 roku
Godziny: 16.30, 17.40
Miejsce: Jeżyckie Centrum Kultury na ul. Jackowskiego 5-7.
Wejściówki na pokazy spektaklu do odbioru w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44)

Jedna osoba upoważniona jest do odebrania maksymalnie dwóch wejściówek. Na potrzeby projektu wymagane jest również wpisanie się na listę gości i podanie numeru telefonu każdego z widzów, stąd przy odbiorze dwóch wejściówek konieczne będzie podanie również danych osoby towarzyszącej.
Czekaj na nas przed wejściem.

***

Projekt „Umbra” Teatru Granda UAM, powstał z chęci zmierzenia się z przestrzenią nieteatralną i próbą stworzenia spektaklu typu site-specific performance tj., widowiska w miejscu szczególnym/znalezionym. Wybór specyficznego miejsca wpłynął na tematykę, przebieg i kształt projektu, który przybrał formę spektaklu kroczącego. Grupa kilkunastu widzów zwiedza kolejne miejsca, w których zaaranżowane są poszczególne etiudy tworzące fabułę spektaklu. Trudno jednak w przypadku „Umbry” mówić o działaniu teatralnym, używać tradycyjnej teatralnej terminologii. „Umbra”, bowiem zaciera granice pomiędzy fikcją teatralną, a rzeczywistością, przestrzenią gry i przestrzenią oglądu, pomiędzy aktorem, a widzem, który staje się integralnym i nieodłącznym elementem akcji scenicznej.

Reżyseria: Zespół Teatru Granda UAM
Scenariusz: Zespół Teatru Granda UAM
Obsada: Sandra Bujak, Anna Kaufmann, Iga Kozioł, Nastazja Ruszkowska, Małgorzata Sienkiewicz, Adrian Skuza, Mateusz Roza, Jeoman Okonkwo, Filip Stefanowicz,  Jędrzej Jezierski, Antoni Zajączkowski, Wojciech Kubas
Kostiumy: Klaudia Zielińska