Festiwal Kultur Wschodniosłowiańskich
Wydarzenie, trwa od 18-05-2017 do 27-05-2017

Zabawa, dyskusje i degustacje. Poznaj kultury naszych sąsiadów!

Polskie społeczeństwo staje się wielokulturowe. Proces ten nie omija Gniezna, w którym od lat studiują i pracują osoby z Ukrainy czy Rosji. Instytut Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie posiada bogate tradycje związane z prowadzeniem dialogu międzykulturowego. Duża grupa studentów Instytutu pochodzi zza wschodniej granicy Polski. W tym roku studenci IKE, dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie oraz organizatorami festiwalu Ukraińska Wiosna, mają szansę zaprezentować swe kultury – zarówno w wymiarze tradycyjnym, jak i własnej interpretacji swego dziedzictwa kulturowego.

Festiwal Kultur Wschodniosłowiańskich to niezwykła okazja by poznać kultury naszych wschodnich sąsiadów, uświadomić sobie ich odrębność i siłę, a także więzi łączące nas z narodem ukraińskim i rosyjskim. Program Festiwalu został opracowany tak, by przemówić zarówno do najmłodszych, jak i do starszych mieszkańców Gniezna. Nie zabraknie dobrej zabawy – w tańcu, przy muzyce, podczas warsztatów. Nasz Festiwal to również kontemplacja dzieł sztuki, dyskusje o przemianach kulturowych oraz degustacja potraw tradycyjnych. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program wydarzeń znajduje się w załączniku.

Informację wprowadził/a: Piotr Pawlak