Zawodniczki KU AZS UAM Mistrzyniami Świata Juniorek we florecie
Wiadomość, opublikowana 12-04-2017

Drużyna florecistek w składzie Julia Walczyk, Julia Chrzanowska (KU AZS UAM Poznań), Renata Tomczak (IKS Leszno) i Beata Żurowska (Wrocławianie) wywalczyła złoty medal  Mistrzostw Świata Juniorek we florecie, które odbyły się 10 kwietnia w bułgarskim Płowdiw.

Zawodniczki trenerów Pawła Kantorskiego i Sławomira Mocka w drodze po złoto pokonały kolejno: Ukrainki 45:29, Niemki 42:38, Węgierki 45:42 i w finale Amerykanki także 45:42.

Julia Walczyk i Julia Chrzanowska są studentkami poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i florecistkami KU AZS UAM Poznań.

Uroczyste powitanie Mistrzyń odbędzie się dziś (wtorek) o g. 19.15 na Dworcu PKP w Poznaniu, gdzie zawodniczki przybędą pociągiem z Warszawy.

Fot. Bizzi/FIE

Julia Walczyk

pochodzi z Pabianic, studiują na Wydziale Chemii (I rok). Jest dwukrotną mistrzynią świata juniorek (drużyna) we florecie. Brązowa medalistką ME Juniorek (indywidualnie), wielokrotną mistrzynią polski w różnych kategoriach wiekowych. Reprezentuje KU AZS – UAM.

Julia Chrzanowska

pochodzi z Torunia, studiuje na Wydziale Prawa i Administracji (I rok). Jest dwukrotną mistrzynią świata juniorek (drużyna) we florecie, wielokrotną mistrzynią polski w różnych kategoriach wiekowych. Reprezentuje KU AZS – UAM.

Paweł Kantorski

Trener, starszy wykładowca SWFiS, trener kadry olimpijskie we florecie kobiet. Jego podopieczni zdobywali medale na wielu imprezach mistrzowskich, w tym Igrzyskach Olimpijskich. Trener klasy mistrzowskiej

Sekcja szermiercza KU AZS UAM

powstała 1.10.2009  z inicjatywy prof. Zygmunta Vetulaniego (kierownik sekcji).

Trenerami sekcji są:

• dr Mateusz Witkowski – trener koordynator  (zatrudniony od 1.10.2009)
  • mgr inż. Andrzej Witkowski – pracownik administracyjny UAM (obiekty sportowe)
  • mgr Paweł Kantorski (zatrudniony od 1.10.2016) – trener szkolenia olimpijskiego Polskiego Związku Szermierczego.

W ramach działalności sekcji prowadzone są zajęcia dla początkujących oraz zaawansowanych zawodników we florecie i szabli. Sekcji szermiercza KU AZS UAM zrzesza głównie studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest czołowym ośrodkiem szermierczym w Polsce.

Informację wprowadził/a: Julia Ruminiecka