Wydziałowy Wykład Otwarty pt. „Bohaterki wojenne? Literacki obraz Szwajcarek z czasów II wojny światowej” (dr hab. Justyna Krauze-Pierz, Wydział Neofilologii)
Wydarzenie, rozpoczyna się 12-04-2017

Wydział Neofilologii UAM serdecznie zaprasza na kolejny wykład z cyklu Wydziałowych Wykładów Otwartych pt. „Bohaterki wojenne? Literacki obraz Szwajcarek z czasów II wojny światowej”, który wygłosi dr hab. Justyna Krauze-Pierz z Instytutu Filologii Germańskiej (Wydział Neofilologii UAM).

Dzięki codziennej pracy helweckich kobiet Szwajcaria przetrwała okres II wojny światowej. Ale czy ta codzienna praca, codzienne poświęcenie wystarczą, by nazwać Szwajcarki bohaterkami, czy jako obywatelki wolnego kraju zasługują na miano córek Tella i czy podobnie jak helwecki bohater narodowy musiały walczyć o wolność?

Wykład odbędzie  się 12.04.2017 r. (środa) o godz. 17.00 w sali 104B (Collegium Novum  al. Niepodległości 4).

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb