Tydzień Międzykulturowy
Wydarzenie, trwa od 03-04-2017 do 09-04-2017

Zapraszamy Was w międzykulturową podróż w trakcie której towarzyszyć nam będą szkolenia, Targi Wyjazdów i Programów Zagranicznych oraz Międzykulturowa Kawiarenka. Wydarzenia skierowane do osób otwartych na nowe doświadczenia, które chcą poszerzyć swoje horyzonty, poznać możliwości wyjazdów zagranicznych oraz w miłej atmosferze doświadczyć zetknięcia z inną kulturą.

Wprowadzenie do rozumienia kultur, bezpieczne poszukiwanie pracy za granicą, szok kulturowy, sytuacja migrantów w Polsce, współpraca międzynarodowa w edukacji formalnej i pozaformalnej - to tylko część tematów, które poruszymy w tym roku podczas Szkoleń Otwartości Kulturowej.

Jesteś osobą otwartą i ciekawą świata? Dajemy Ci wyjątkową możliwość, aby zrealizować swoje marzenie o wyjeździe za granicę. Podczas Tragów poznasz ofertę wystawców z uczelni i instytucji zajmujących się koordynacją międzynarodowych programów naukowych, a także wolontariatem, praktykami, stażami i pracą za granicą. Nie przegap tej szansy.

Dlaczego niektórzy decydują się na wolontariat zagraniczny? Jak wyglądają Ich przygotowania do wyjazdu? Czym zajmują się w kraju docelowym? Już niebawem usłyszycie odpowiedzi na te (i wiele innych) pytań. A to wszystko przy aromatycznej kawie i pysznym ciastku!

Trzecia edycja Tygodnia Międzykulturowego odbędzie się w dniach 3 - 9 kwietnia  2017 r. w Poznaniu. Na całość projektu składa się pięć głównych inicjatyw:

1. SzOK, czyli Szkolenia Otwartości Kulturowej:

Termin: 3 - 7 kwietnia 2017 r.

Miejsce: Ds Jowita, (ul. Zwierzyniecka 7c), Centrum wykładowe Politechniki Poznańskiej, Wydział Studiów Edukacyjnych, s. 019, bud. D

Zapisy na szkolenia: https://tinyurl.com/szok2017

2. Targi Wyjazdów i Programów Zagranicznych:

Termin: 4 kwietnia 2017 r., godz. 11:00 - 15:00

Miejsce: Wydział Studiów Edukacyjnych UAM (ul. Szamarzewskiego 89)

3. Międzykulturowa Kawiarenka z Pasją:

Termin: 5 kwietnia 2017 r., godz. 16:30 - 18:30

Miejsce: Wydział Studiów Edukacyjnych UAM (ul. Szamarzewskiego 89)

4. Prelekcja „Studenci UAM bez Granic"

Termin: 3 kwietnia 2017 r., godz. 18:00

Miejsce: Kawiarnia Nowa Czytelnia, ul. św. Marcin 69

5.  Wystawa fotograficzna „Studenci UAM bez Granic"

Termin: 3 – 9 kwietnia 2017 r.

Miejsce: WSE UAM, Szamarzewskiego 89, bud. D

Więcej informacji znajdziesz na stronie: tydzienmiedzykulturowy.amu.edu.pl oraz facebook.com/miedzykulturowy

Informację wprowadził/a: Krzysztof Żok