Wykład otwarty dla gimnazjalistów i licealistów w Instytucie Filologii Germańskiej na Wydziale Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 29-03-2017

27 marca 2017 r. Instytut Filologii Germańskiej Wydziału Neofilologii UAM gościł uczniów z Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego im. Błogosławionej Piątki Poznańskiej w Poznaniu, Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie, Gimnazjum w Jerzykowie, XX LO w Poznaniu, Zespołu Szkół Łączności - Gimnazjum Nr IV oraz z Piątkowskiej Szkoły Społecznej w Poznaniu.

Gimnazjaliści i licealiści wzięli udział w multimedialnym wykładzie pt. „Dzieciństwo i młodość w NRD” przygotowanym przez pana dra hab. Marka Rajcha z Zakładu Polsko-Niemieckich Stosunków Literackich oraz jego studentki: panią Dominikę Janiszewską, panią Martę Jokiel oraz panią Ewę Łukasiewicz.

Uczniowie mieli sposobność zapoznać się z wybranymi zagadnieniami związanymi z Niemiecką Republiką Demokratyczną oraz uczestniczyć w konkursie z nagrodami.

Agnieszka Pawłowska-Balcerska

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb