Wystawa rzeźby porcelanowej prof. Marii Podskarbi-Hebisz w Paryżu
Wydarzenie, trwa od 13-03-2017 do 22-03-2017

Prof. Maria Podskarbi-Hebisz w dniach od 13 do 22 marca prezentowała rzeźbiarskie obiekty porcelanowe w ramach prowadzonego przez nią tematu badawczego „Świat organiczny źródłem inspiracji formalnej w rzeźbie”. Otwarcie wystawy prof. Podskarbi-Hebisz, reprezentującej WP-A, nastąpiło 15 marca o godz. 18. 00 w Galerie Artes Paris, w centrum Paryża, tuż obok Katedry Notre-Dame.

Prof. Podskarbi-Hebisz pojechała do Francji na zaproszenie paryskiego Instytutu ds. Strategii Rozwoju Kulturowego (Institut des Stratégies de Développement Culturel). Wystawa cieszyła się szerokim zainteresowaniem międzynarodowej społeczności, która licznie przybyła nie tylko na wernisaż, ale także odwiedzała wystawę w ciągu kolejnych dni. Konferencja „Spojrzenie na świat przez pryzmat sztuki z perspektywy Polski i Francji” z udziałem artystki oraz zaproszonych gości, rozpoczęła się o godz. 16.30 w sobotę, 18 marca. Dwutygodniowy pobyt prof. Marii Podskarbi-Hebisz w Paryżu zaowocował zawarciem porozumienia odnośnie dalszej współpracy w zakresie organizowania wystaw oraz konferencji tematycznych, a także sympozjów z udziałem przedstawicieli międzynarodowych środowisk naukowo-artystycznych.

Informację wprowadził/a: Konrad Szambelan