Targi edukacyjne 2017
Wiadomość, opublikowana 27-03-2017

W dniach 24-26 marca br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Targi Edukacyjne. Spotkaliśmy się z kandydatami, zaprezentowaliśmy bogatą ofertę kształcenia na UAM. Przybyli także znamienici goście, były konkursy i wręczenia nagród. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Imprezie towarzyszyły Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej, podczas których nastąpiło rozstrzygnięcie trzech konkursów na najlepsze książki akademickie i popularnonaukowe (zobacz wyniki).

W konkursie na najlepszą książkę akademicką o nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz JM Rektora UAM w Poznaniu jury przyznało:

• NAGRODĘ MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO

za publikację „Psychologia kliniczna” pod redakcją Lidii Cierpiałkowskiej i Heleny Sęk  (Wydawnictwo Naukowe PWN SA)

• NAGRODĘ JM REKTORA UNIWERSYTETU IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU

za publikację „W cieniu Dżesera. Badania polskich archeologów w Sakkarze” autorstwa Karola Myśliwca (Fundacja na rzecz Nauki Polskiej)

• WYRÓŻNIENIA
  1. Za publikację „Uczeń czarnoksiężnika czyli społeczna historia marketingu” autorstwa Anny Gizy (Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego)
  1. Za publikację „Oskar Halecki a Liga Narodów. Poglądy i działalność” autorstwa  Andrzeja Macieja Brzezińskiego (Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego)
  1. Za publikację „Ochrona i konserwacja zabytków Szczecina po 1945 roku” autorstwa Małgorzaty Gwiazdowskiej (Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego)
  1. Za publikację „Ujemny biegun fotografii. Negatywowe obrazy w sztuce nowoczesnej” autorstwa  Witolda Kanickiego  (Fundacja Terytoria Książki)
  1. Za publikację „Psychoseksualne funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością fizyczną. Studium badawcze” autorstwa Zbigniewa Izdebskiego, Alicji Długołęckiej i Dariusza Radomskiego (Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego)
  • WYRÓŻNIENIE ZA FORMĘ EDYTORSKĄ