Publikacja książki „Wszyscy jesteśmy migrantami. (Od)zyskiwanie pamięci migracyjnej” pod red. Natalii Bloch
Wiadomość, opublikowana 21-03-2017

Książka podsumowuje projekt przywracania naszej własnej zbiorowej pamięci migracyjnej, jest opowieścią o nas jako migrantach. Składają się na nią migawki z wystawy „Wszyscy jesteśmy migrantami.

Listy polskich emigrantów z Ameryki z końca XIX wieku”, którą jesienią mogliśmy oglądać w CK Zamek, eseje o XIX-wiecznych zamorskich migracjach i współczesności potomków polskich imigrantów w Stanach Zjednoczonych i Brazylii oraz reportaże napisane na podstawie badań terenowych zrealizowanych przez studentki i studentów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM, którzy wcielili się w spóźnionych o 125 lat listonoszy, wyruszając do wiosek pochodzenia emigrantów w poszukiwaniu adresatów zatrzymanych przez cenzurę listów. Książka jest dostępna w CK Zamek.

Informację wprowadził/a: Magdalena Ziółek