Wręczenie medalu "Za zasługi dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu" Panu Profesorowi Günterowi Prinzingowi
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-03-2017

W dniu 17 marca 2017 r. nastąpiło uroczyste wręczenie odznaczenia Panu Profesorowi Günterowi Prinzingowi. Medal Za Zasługi dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest wyrazem uznania dla Jego wieloletniej (bo sięgającej 25 lat) współpracy z naszym Uniwersytetem.

Pan Profesor Günter Prinzing gościł wielokrotnie w naszym Uniwersytecie, wygłaszając wykłady, uczestnicząc w licznych seminariach naukowych, w których brali udział przedstawiciele środowiska naukowego naszej Uczelni, w szczególności Wydziału Historycznego.

Wręczenie Profesorowi Günterowi PrinzingowiMedalu Za Zasługi dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Profesor Günter Prinzing

jest absolwentem slawistyki na Uniwersytecie w Hamburgu. Studiował również w Wiedniu, Lyonie i Monachium.
W latach 1971-1975 był asystentem Hansa-Wilhelma Haussiga
na Uniwersytecie w Bochum. W latach 1976-1982 pracował w Westfälischen Wilhelms-Universität w Münster, gdzie uzyskał habilitację.
Od 1982 roku pracował jako profesor na Uniwersytecie w Münster, a od 1986 roku w Johannes Gutenberg-Universität Mainz.

Profesor Prinzing to wybitny specjalistą stosunków między Bizancjum a Europą Słowiańską.
Współpraca Pana Profesora z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu trwa do dnia dzisiejszego.
Osobiste zaangażowanie, otwartość i życzliwość Pana Profesora owocuje dziś nie tylko wieloma kontaktami, ale również trwałymi więzami partnerstwa i przyjaźni.

Medal Za Zasługi dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Informację wprowadził/a: Julia Ruminiecka