Wykład mistrzowski w Instytucie Historii Sztuki UAM – prof. Małgorzata Omilanowska
Wydarzenie, rozpoczyna się 22-03-2017

Instytut Historii Sztuki UAM ma zaszczyt zaprosić na wykład gościnny prof. Małgorzaty Omilanowskiej pod tytułem „Architecture now – co chcielibyśmy światu opowiedzieć o Polsce współczesną architekturą”.

Wykład odbędzie się 22 marca 2017 (środa) o godzinie 17:00 w sali C2 Collegium Novum (Al. Niepodległości 4)

Prof. Małgorzata Omilanowska – historyczka sztuki, absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2006 roku jest profesorem nadzwyczajnym, a od 2014 zwyczajnym w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, którym kierowała od 2008 do września 2012 roku. Pracuje także w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk, na stanowisku profesora zwyczajnego. W latach 2012-2014 pełniła funkcję Podsekretarza Stanu, a w latach 2014-2015 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest członkiem wielu rad naukowych polskich i niemieckich instytucji nauki i kultury, m.in. Germanisches National Museum w Norymberdze, od 2011 r. członkiem Komitetu Nauk o Sztuce PAN, od 2016 przedstawicielem Polski w Comité International d'Histoire de l'Art (CIHA), należy także do wielu stowarzyszeń i organizacji, m.in. Stowarzyszenia Historyków Sztuki oraz Polskiego Komitetu ICOMOS. Specjalizuje się w problemach architektury XIX i XX wieku.

Informację wprowadził/a: Maciej Bether