Florecistki KU AZS UAM Poznań zdobyły brązowy medal w turnieju indywidualnym i srebrny w turnieju drużynowym podczas Mistrzostw Europy Juniorek we florecie
Wiadomość, opublikowana 13-03-2017

Doskonale spisały się florecistki Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podczas rozgrywanych w Płowdiw Mistrzostwach Europy Juniorów we florecie. Julia Walczyk (AZS-UAM Poznań) zdobyła brązowy medal w turnieju indywidualnym, a drużyna z poznaniankami w składzie uplasowała się na drugim miejscu.

W zawodach indywidualnych (6.03.2017) Julia Walczyk po wygraniu wszystkich walk eliminacyjnych rozstawiła się z numerem 1.

Po trzech kolejnych zwycięstwach (w tym w ćwierćfinale z Włoszką Eleną Tangherlini 14:12), w półfinale powstrzymała ją Rosjanka Marta Martyanova 11 do 15. Martyanova w finale pokonała swoją rodaczkę Adelya Abdrakhmanovą 15:12 i została mistrzynią Europy. Obok Polki na trzecim stopniu podium stanęła trzecia Rosjanka – Victoria Yusova.

Na zdjęciu od lewej: Victoria Yusova (brązowy medal, ex aequo), Marta Martyanova (złoty medal, Mistrzyni Europy), Adelya Abdrakhmanovą (srebro), Julia Walczyk (brązowy medal, ex aequo)

Ostatniego dnia Mistrzostw Europy (9.03.2017) dorobek medalowy polskiej reprezentacji zwiększył się o srebro florecistek w Julią Walczyk i Julią Chrzanowską (KU AZS-UAM Poznań) w składzie. Polki, rozstawione z „jedynką” do półfinału awansowały po zdecydowanym zwycięstwie nad Wielką Brytanią 45:31. Mecz o finał z reprezentacją Włoszek był bardzo wyrównany, jednak dwie ostatnie walki należały do Polek, które wygrały 38:36. W finale reprezentacja Polski uzupełniona o zawodniczkę IKS Leszno Renatę Tomczak i florecistkę Beatę Żurowską (Wrocławianie) nieznacznie uległa drużynie Rosjanek 35:38. Brąz wywalczyły Włoszki.

Trenerem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej we florecie kobiet jest poznaniak - Paweł Kantorski".

Źródło: Zarząd Klubu Uczelnianego Akademickiego Zwiazku Sportowego

Informację wprowadził/a: Julia Ruminiecka